АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНИМ ЗАХИСТОМ НАСЕЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.35433/ISSN2410-3748-2020-2(27)-2Keywords:
соціальний захист, малозабезпечені верстви населення, соціальне страхування, нормативно-правова база, соціальні послуги, непрацездатні особи, соціальна сфераAbstract
В статті визначені найважливішими напрямами створення соціальних гарантій населення, що полягають у: реалізації прав громадян на працю і на допомогу з безробіття; гарантованій оплаті праці та постійному корегуванні мінімального розміру заробітної плати; наданні державної допомоги, пільг та інших видів соціальної підтримки малозабезпеченим громадянам; матеріальному забезпеченні у разі досягнення пенсійного віку, тимчасової чи постійної втрати працездатності, втрати годувальника. Доведено, що соціальне страхування характеризується такими ознаками, як: функції компенсації соціального ризику і запобігання несприятливим наслідкам ризикової ситуації; обов’язковість фінансової участі застрахованих осіб у формуванні страхових фондів; високій рівень забезпечення застрахованих осіб. В статті пропонуються наступні заходи у сфері соціальної політики: розроблення і прийняття Соціального кодексу; зменшення податкового тиску на ті підприємства, установи, організації, підприємницькі структури, які роблять внесок у благодійні фонди; розробка методичних рекомендацій для сільських центрів управління праці та соціального захисту населення щодо забезпечення матеріальної підтримки пільговиків. У сфері реформування системи соціальних допомог пропонується: поглиблення адресності державної соціальної допомоги через упорядкування пільг та допомоги, що надаються різним категоріям населення; реформування нормативно-правову базу надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим та одиноким непрацездатним особам на основі урахування їх сукупного доходу; створення систему контролю за ефективним використанням коштів для надання державної соціальної допомоги; впровадження єдиної обліково-інформаційної системи одержувачів соціальної допомоги; запровадження тотального впровадження заходів щодо паспортизації населених пунктів.
References
Болотіна Н. Б. Право соціального захисту: становлення і розвиток в Україні. Київ : Знання, 2005. 381 с.
Дубич К. В. Нормативно-правове забезпечення системи надання соціальних послуг населенню України. Часопис цивільного і кримінального судочинства. 2012. № 1. С. 12-19.
Право соціального забезпечення: підручник для студ. юрид. спец. вищих навч. закл. : Академічний курс / П. Д. Пилипенко [та ін.] ; ред. П. Д. Пилипенко. - 2-ге вид., переробл. і доп.. К. : Ін Юре, 2008. 504 c.
Сільченко С. О. Деякі проблеми сучасного стану соціального законодавства. Право і безпека: Науковий журнал. 2011. № 4 (41). С. 176-180.
Синчук С. М. Про правове поняття соціального забезпечення в сучасних умовах. Вісник Львівського університету. Серія юридична. 2012. № 55. C. 94-104.
Синчук С. М. Про сутність послуги соціального супроводу відповідно до законодавства України. Вісник Львівського університету. Серія юридична. 2020. № 70. С. 181-188.
Синчук С.М. Теорія соціального ризику за правом соціального забезпечення. Право України. 2003. № 3. С. 56-64
Сташків Б.І. Теорія права соціального забезпечення: навч. посіб. К.: Знання, 2005. 405 с.
Шумило М.М. Криза джерел права соціального забезпечення як причина кодифікації пенсійного законодавства. Держава і право: Зб. наук. праць. 2010. № 49. С. 304-308.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Copyright (c) 2020 Марина Вуйченко
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).