ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВЕДЕННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВІ
DOI:
https://doi.org/10.35433/ISSN2410-3748-2019-1(24)-1Abstract
У статті досліджено важливість формування та використання інформаційного забезпечення у процесі ведення управлінського обліку на підприємстві. Проаналізовано значення управлінського обліку в системі управління підприємством та обґрунтовано роль його інформаційного забезпечення. Встановлено, що управлінський облік є ефективним інструментом у процесі функціонування підприємства, оскільки створює конкурентні переваги у ринковому середовищі. Визначено основні вимоги до обліково-аналітичної інформації (повнота, своєчасність, доступність, вірогідність, зрозумілість, корисність, достовірність та оперативність), яка використовується у процесі ведення управлінського обліку на підприємстві. Розглянуто основні види інформації у процесі ведення управлінського обліку, а саме: інформація бухгалтерського, статистичного обліку, інформація науково-технічного, фінансового, адміністративного, виробничого характеру, маркетингова та технологічна. Також, встановлено, що інформація отримана з управлінського обліку повинна бути у зрозумілій та зручній формі для тих, хто приймає управлінські рішення.
References
Список використаних джерел:
Пасемко Г.М. Інформаційне забезпечення управлінського обліку / Г.М. Пасемко // Вісник ЖНАЕУ. Фінанси, облік і аналіз господарської діяльності. – 2010. – №1. – с. 315-321.
Шевчук В. Р. Стратегічний управлінський облік як інформаційне підґрунтя стратегічного менеджменту підприємства / В.Р. Шевчук // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – 2014. - № 797. – с. 417-422.
Нападовська Л. В. Базові принципи управлінського обліку / Л.В. Нападовська // Актуальні проблеми економіки. – 2013. – №1 (139). – с. 173-181.
Партин Г.О. Управлінський облік: практикум / Г.О. Партин, А.Г. Загородній, А.І. Ясінська, Т.І. Воскресенська, Н.Б. Дзьоба. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2017. – 364 с.
Пономаренко В. С., Золотарьова І.О., Бутова Р.К. та ін. Інформаційні системи в економіці / В.С. Пономаренко, І.О. Золотарьова, Р.К. Бутова та ін. – Х.: Вид. ХНЕУ, 2011. – 484 с.
Пономаренко В.С. Інформаційні системи і технології в економіці / В.С. Пономаренко. – К.: Видавничий центр «Академія», 2002. – 544 с.
Новак В.О., Матвєєв В.В., Бондар В.П., Карпенко М.О. Інформаційні системи в менеджменті / В.О. Новак, В.В. Матвєєв, В.П. Бондар, М.О. Карпенко. – К.: Каравела, 2010. – 536 с.
Волков О.І., Денисенко М.П., Гречан А. П. та ін. під ред. проф. Волкова О.І., проф. Денисенка М.П. Економіка й організація інноваційної діяльності. / О.І. Волков, М.П. Денисенко, А.П. Гречан та ін.. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 960 с.
Ілляшенко С.М. (ред.) Менеджмент та маркетинг інновацій / С.М. Ілляшенко. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2004.
Whitney H. Making sense of Data and Information / Hunter Whitney. – Imprint: Pergamon Flexible Learning, 2007.
Птіцина Л.А. Удосконалення формування інформаційного забезпечення системи управління підприємствами хлібопекарської промисловості України / Л.А. Птіцина // Економіка і управління. – 2011. - №4. – с. 86-92.
Шпак Н.О., Дулиба Н.Г. Сутність та складові інформаційного забезпечення систем управління підприємством / Н.О. Шпак, Н.Г. Дулиба. – Науковий вісник НЛТУ України. – 2012. – Вип. 22.7. – с. 307-316.
Бабінська С.Я. Концепція інформаційного забезпечення інноваційного проекту та етапи її реалізації / С.Я. Бабінська // Науковий журнал Бізнес Інформ. – 2017. – №1. – с. 61-66.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Copyright (c) 2020 Соломія Бабінська
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).